Focení dětí | Praha, Chomutov a okolí

PM_corner - Na úvodní stránku

Facebook ico G+ ico Mail ico

Facebook Petra Melková Photography

Těhotenství

Těhotenské fotografie mohou být hezkou vzpomínkou na jedno z nejkrásnějších období ženy. Nechte se vyfotit jako těhulka s bříškem.

Miminka

Nic na celém světě nedokáže vykouzlit na tvářích lidí tolik lásky a něhy jako miminko. Právě proto patří  fotografování miminek k mým oblíbeným.

Děti

Ať již máte doma malé batole, předškoláka či větší dítko, vždy se najde spousta důvodů proč je nechat vyfotit a mít navždy krásnou památku.

Rodiny

Rodičě většinou mají krásné fotky svých dětí, ale společné zachycení celé rodiny jim chybí. Pořiďte si rodinné fotografie celé vaší rodiny.

Portréty

Lidé si často myslí, že nejsou fotogeničtí a focení se vyhýbají. Ale já věřím, že každý je krásný a jedinečný a že je jen potřeba najít ten správný úhel pohledu.

Ostatní

Focení zvířat a domácích mazlíčů, produktové focení či další služby jako jsou grafické návhry a tisk pro fotoknihy, kalendáře či jiné tiskoviny.


Focení dětí je jedno z nejčastějších témat a není se čemu divit, ať již máte doma odrostlé batole, předškoláka či již školou povinné dítko, vždy se najde spousta důvodů proč není radno focení dětí opomíjet.

Vhodné jsou tématické focení dětí při příležitosti například narozenin s narozeninových dortem, s balonky apod. Dále je velmi oblíbené focení dětí s nějakým zvířátkem či domácím mazlíčkem nebo stylizované focení dětí v pohadkovém duchu.

Největší výhodou focení dětí je jejich bezprostřednost, přirozenost a dostatek emocí, které u dospěláků již chybí. Cílem mého focení je zachytit přirozenost vašich dětí nejlépe s úsměvem na tváři. Vždy se snažím, aby focení pro vás i vaše děti bylo zábavou s polečně jsme vytvořili krásné fotky, ze kterých budete nadšení.

Fotocení dětí venku nebo u vás doma

Děti nejraději fotím v exteriéru, kdy mám svá oblíbená osvědčená místa, o kterých vím, že jsou na focení vhodná a že vykouzlí hezkou atmosféru. Přičemž fotit venku se dá doslova v jakémkoliv ročním období.

Další možností je pak focení v interiéru, tj. buď u vás doma pokud to prostor dovolí či v ateliéru.

Jak dlouho trvá focení dětí?

Dle počtu požadovaných fotografií trvá focení dětí 1-2 hodiny. Malé děti ale focení v praxi vydrží průměrně 30 min, poté je dobré udělat pauzu např. zabavit dítě nějakou hračkou či malou svačinkou.

Co s sebou na focení dětí?

brusle baleriny paleta housle-jako-rekvizita

Kromě běžných potřeb na přebalení a převlečení si vezměte nějaké hračky nebo věci, které dítě při focení zaujmou. Potřeby na focení miminek, jako jsou dečky, doplňky a rekvizity mám k dispozici a dle domluvy a stáří dítěte s sebou na focení přivezu vhodné kousky.

Větší děti - pokud má dítě nějaký koníček, vezměte mimo nějakých doplňků na focení i věci, které s tímto souvisí (např. hudební nástroj, sportovní dres, boty, sportovní náčiní - raketa, hokejka, míč, paletu s barvamy a štětci, aj.).

Na začátek stránky