Newborn foto | focení miminek Praha

PM_corner - Na úvodní stránku

Facebook ico G+ ico Mail ico

Facebook Petra Melková Photography

Těhotenství

Těhotenské fotografie mohou být hezkou vzpomínkou na jedno z nejkrásnějších období ženy. Nechte se vyfotit jako těhulka s bříškem.

Miminka

Nic na celém světě nedokáže vykouzlit na tvářích lidí tolik lásky a něhy jako miminko. Právě proto patří  fotografování miminek k mým oblíbeným.

Děti

Ať již máte doma malé batole, předškoláka či větší dítko, vždy se najde spousta důvodů proč je nechat vyfotit a mít navždy krásnou památku.

Rodiny

Rodičě většinou mají krásné fotky svých dětí, ale společné zachycení celé rodiny jim chybí. Pořiďte si rodinné fotografie celé vaší rodiny.

Portréty

Lidé si často myslí, že nejsou fotogeničtí a focení se vyhýbají. Ale já věřím, že každý je krásný a jedinečný a že je jen potřeba najít ten správný úhel pohledu.

Ostatní

Focení zvířat a domácích mazlíčů, produktové focení či další služby jako jsou grafické návhry a tisk pro fotoknihy, kalendáře či jiné tiskoviny.


Přestože neupřednostňuji žádný věk miminka, protože miminko je krásné v jakémkoliv věku, je dobré vědět, že pro focení novorozených miminek tzv. newborn focení, se miminka fotí ideálně mezi 7 a 21 dnem života, kdy jsou ještě hodně spavá a spolupráce během focení bývá bezproblémová.

Starší miminko je pak možné fotit v jakémkoliv věku, ale nelze jej již nastylizovat do spacích pozic. Nicméně i přesto jsou fotky velice krásné protože miminko kouká, směje se a fotografie má pak zase jiný formát.

Jak ideálně rozfázovat možnosti focení miminka?

Ideální je focení vašeho děťátka rozfázovat na určitá období a zamyslet se z jakého období chcete mít profesionální fotografie. Kdy prvotní focení může být ještě, když je miminko v pohodlí bříška své maminky tj. realizovat těhotenské focení, poté těsně po narození při tzv. newborn focení (focení novorozeňátek), pak miminko cca ve 2-3 měsících, následně když miminko již v pohodě leží na bříšku ... když už krásně samo sedí, dělá první krůčky, apod. Podle toho v jaké fázi se vaše miminko zrovna nachází, je vhodné i připravit možné rekvizity, které mohou fotografii ozvláštnit. Vhodná je oblíbená hračka dítěte, pro holčičky sunýnky, šatičky, sponky, čelenky, klobouk, sluneční brýle..atd., chlapci pak taktéž čepičku, laclové kalhoty, samostatné kalhoty, kšandy, dudlíčka, kravatu...

Věřím však, že vždy se najde příležitost proč nechat vaše miminko vyfotit, vždyť roste doslova před očima.

 

Focení v klidu a pohodlí vašeho domova

Focení miminek obvykle probíhá v domácím prostředí - v pohodlí vašeho domova. Je možné domluvit ateriér či v letních měsících realizovat focení venku.

Jak připravit miminko na focení?

 • Pokud miminko spí v okamžiku, když přijedu, je to skvělé! Prosím, nesnažte se jej probudit.
 • Vhodně připravené miminko na focení je přebalené, nakojené a připravené k odpočinku.
 • Pokud máte oblečení, ve kterém chcete dítě fotografovat, prosím omezte výběr oblečení na cca 2 kompletky.
 • Vhodné jsou však nejrůznější čepičky, čelenky, kloboučky a ozdoby na vlasy, stejně tak jako pro chlapce dětské motýlky nebo třeba kravaty.
 • Dále si můžete připravit oblíbenou deku, ručníky (složené do komínku), šály, šátky, hračky jako dekoraci k focení, aj.
 • Další potřeby které je vhodné mít po ruce během fotografování jsou látkové pleny, menší deka na zakrytí miminka, náhradní plínky, vlhčené ubrousky, jendorázové přebalovací podložky a dudlík pokud je třeba.

Jak na focení miminka připravit prostor na focení?

 • Na focení je vhodné přitopit více než jste zvyklí.
 • Děťátko se bude fotit nejvíce svlečené nebo jen lehce oblečené, tudíž příjemné teploučko pomůže k jeho pohodě při fotografování.

Váš domov se v den focení stane kulisou pro celé focení. Počítejte s tím, že budu na začátku chodit po domě a hledat to nejlepší místo a světlo. Vhodné prostory pro fotografování je obvykle obývací pokoj, dětský pokoj a ložnice - nejlepší prostory jsou tam, kde je nejvíce světla od okna.

Příprava maminky

 • Pro focení je vhodné mít upravené ruce a nehty, kdy profesionální manikúra není potřeba, stačí nehty zastřihnout, zapilovat, vyčistit a ruce nakrémovat.
 • Make-up volte jak jste zvyklé. Vyhněte se nejlépe lesklým pudrům a třpytkám.
 • Vhodné oblečení pro rodiče je bílý nebo černý top (tričko, šaty, top nebo mikina), pro maminky lehká tunika, volné šaty (nejlépe světlé či jednobarevné).

Focení starších miminek je krásné i v exteriéru

Pro focení starších mimnek se opět přikláním k exteriérovému focení, kdy lze v přírodě vykouzlit doslova pohádkové prostředí a fotografie tím dostanou úplně jiný rozměr.

Na začátek stránky