Rodinné focení Praha, Chomutov

PM_corner - Na úvodní stránku

Facebook ico G+ ico Mail ico

Facebook Petra Melková Photography

Těhotenství

Těhotenské fotografie mohou být hezkou vzpomínkou na jedno z nejkrásnějších období ženy. Nechte se vyfotit jako těhulka s bříškem.

Miminka

Nic na celém světě nedokáže vykouzlit na tvářích lidí tolik lásky a něhy jako miminko. Právě proto patří  fotografování miminek k mým oblíbeným.

Děti

Ať již máte doma malé batole, předškoláka či větší dítko, vždy se najde spousta důvodů proč je nechat vyfotit a mít navždy krásnou památku.

Rodiny

Rodičě většinou mají krásné fotky svých dětí, ale společné zachycení celé rodiny jim chybí. Pořiďte si rodinné fotografie celé vaší rodiny.

Portréty

Lidé si často myslí, že nejsou fotogeničtí a focení se vyhýbají. Ale já věřím, že každý je krásný a jedinečný a že je jen potřeba najít ten správný úhel pohledu.

Ostatní

Focení zvířat a domácích mazlíčů, produktové focení či další služby jako jsou grafické návhry a tisk pro fotoknihy, kalendáře či jiné tiskoviny.


Většina rodičů přichází na to, že fotografií svých dětí mají spousty, ale chybí jim společné fotografie celé rodiny, kdy je v současné době velice žádané focení opravdu "celé rodiny" tj. nejen maminka, tatínek a děti, ale i s prarodiči a případně praprarodiči.

Kde je vhodné rodinné focení realizovat?

Obecně jsem velkým příznivcem exteriérového focení, protože se z focení dá udělat příjemně strávený čas formou procházky a celkově je focení přirozenější. Proto pokud to počasí dovolí, pak nejraději fotím venku.

Co si vzít ideálně na sebe na rodinné focení?

 • Na rodinné focení je vhodné si vzít s sebou vícero možností obleční, aby se dalo na místě doladit, co komu bude nejlépe sedět a dohromady nejvíce ladit.
 • Věřte, že džínami NIKDY nic nezkazíte, takže se nebojte v nich přijít. Jako svršek je vhodné sáhnout např. po jednobarevné halence, košili, tunice aj.
 • Prosím vyhnetě se trikům s nápisy a potisky. Nejlépe je zvolit něco jednoduchého.
 • Vezměte oblečení, které zdůrazní vaši postavu, popřípadě zakryje nedostatky.
 • Oblečení volte, aby k sobě ladilo. Pro černobílé fotografie je vhodné zvolit nějaký kus obleční v barvě pro možnost probarvení a ozvláštnění fotografie.
 • Vezměte různé oblečení. Krátké bílé šaty, krátké šedé šaty a krátké černé šaty – to není úplně ideální, protože je to příliš monotónní. Letní šaty, džíny, tričko a pletený svetr – to je dobrý nápad, protože jsou to různé styly a budou různorodé i fotky. Nesoustřeďujte se na jednu věc a nebojte se experimentovat!

3 základní tipy co si vzít na sebe při rodinném focení:

 1. Vezměte si s sebou hlavně dobrou náladu a focení se nebojte.
 2. Snažte se o to, aby jste byli barevně i stylově sladěni.
 3. Mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása !!!

Oblečení je vhodné doplnit různými doplňky

Pokud máte zajímavou bižuterii, šály, klobouky, tašky a jiné sportovní vybavení – vezměte je s sebou. Za slunného počasí si vemte i sluneční brýle, fotky budou s brýlemi zase o něco jiné. Bez těchto důležitých věcí je focení docela nudné a monotónní.

Nezapomeňte na boty... přijďte klidně v teniskách, ale na focení je vhodné si vzít nějaké "hezčí" tu chvilku to vydržíte a vypadá to lépe...u dam nechám jen na nich, jestli se chtějí fotit v lodičkách na jehlách nebo na běžném podpatku. Vhodná obuv např. balerinky, plobotky, lodičky, sandálky, mokasiny, aj.

Večer nebo ráno před focením si nezapomeňte umít vlasy, aby byly na focení krásné a lesklé.

Pro ženy - nepoužívejte třpitivé oční stíny a celkově třpitivý make-up. Jestliže se vám objevil nějaký ten pupínek, žádný strach... následnou retuší se ho lehce zbavíme ;)

Tip pro muže:
džíny + triko + kožile + polobotky
Tip pro ženy:
džíny + triko + svetřík + šátek + kabelka + vhodná obuv. V případě maminek či babiček: klidně si vemte oblíbený klobouk, či jinou pokrývku hlavy.
Tip pro děti:
svým malým nezbedům dejte "cokoliv", v čem jim bude fajn :) - vyvarujte se oblečení, které by mohlo škrtit nebo být nepohodlné. Při focení je dobré, aby děti skotačily a focení pro ně bylo zábavou.

* Při chladnějším počasí samozřejmě kabátek, bunda, apod.

Další věci na focení:

 • Pro ženy: jestli fotíte v páru, tak je vhodné, aby vám váš milý koupil např. růži, gerberu či jinou výraznou květinu... květina s krásnou ženou na fotkách vypadá vždy báječně.
 • Pro děti: Dětské odrážedlo, míč, deka, hračky na ven (na pískoviště, když bude v místě focení), švihadlo, aj. Vše co vaše dítě zabaví je vítáno. Při chladnějším počasí nezapomeňte vzít pro děti čepičky...pro malé slečny je vhodná čelenka do vlasů, květina apod.
 • Tip pro ženy, slečny, dívky, holčičky: máteli dlouhé vlasy, nechte si je na focení rozpuštěné.. Krásně vypadá, když je na noc zapletete do copu a ráno rozpustíte.

Poslední věc. Ať už si vezmete s sebou na focení cokoliv, nezapomeňte hlavně dobrou náladu!

Na začátek stránky